Rólam
2003-ban végeztem az ELTE programozó matematikus szakán, de még előtte .Net-es fejlesztőként helyezkedtem el. Voltam Zágrábban szakmai gyakorlaton, majd több kisebb-nagyobb magyar cégnél dolgoztam és végül 2004-ben átmentem egy mára multinacionálissá nőtt informatikai céghez és szoftverfejlesztőként dolgoztam. Ugyan sok idő ez a több, mint 10 év egy cégnél, de mindig is kíváncsi voltam, mennyit érek adott pillanatban a piacon informatikusként. Tudni akartam, hogy jó helyen vagyok-e, így folyamatosan jártam interjúkra magam is, melyek többsége sikeres volt, de a mérleg valahogy mindig a mostani munkahelyem felé billent.
Jelenleg teljes időmben az Informatikai Karrier Tanácsadást végzem.
Két fiam van és egy szintén informatikus férjem.
Sok informatikusnak segítettem önéletrajzot írni, interjúra felkészülni, és sokszor csak egyszerűen tanácsot adtam, hogyan merre induljanak el, ha ez nem volt egyértelmű. Hogyan keressenek állást, milyen állásokat érdemes megpályázni, milyen fizetéseket érdemes kérni, hogyan érdemes fizetésemelésért folyamodni, mikor kell váltani és hogyan. Volt egy pillanat az életemben, amikor megvilágosodtam, hogy én ezzel komolyabban szeretnék foglalkozni. Amikor már annyi informatikusnak tudtam segíteni, hogy ez megfordult a fejemben, akkor leültem és végiggondoltam. Vettem egy nagy levegőt és úgy döntöttem, hogy megvalósítom az álmomat. Ötvözöm a tapasztalataimat, a szakmámat a hobbimmal, mert úgy látom, szükség van erre a típusú tanácsadásra, mert nem csak az álláskeresők, de a cégek is sokat profitálhatnak abból, ha a megfelelő állásra a megfelelő ember kerül.
Régi vágyamat valósítom meg ezzel a tanácsadással, ám ez a szolgáltatás kicsit más, mint egy autószerelés vagy egy honlapkészítés. Nincs igazán mérhető végeredménye, nem fog egyik napról a másikra valami nagy dolog megváltozni attól, mert összerakunk közösen egy jó önéletrajzot. Sokkal később lesz meg ennek a gyümölcse, pontosan akkor, amikor úgy jössz ki egy interjúról a végeredménytől függetlenül, hogy tisztában vagy vele, hogy az egész folyamatban (önéletrajz, interjúzás) a legtöbbet, legjobbat tudtad adni magadból, őszintén, magabiztosan. Ekkor ér véget a tanácsadási szoltálgatás... A tanácsadás részleteiről, hátteréről a Szolgálatások menüpontban olvashatsz.